Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCertyfikacja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-06-30 14:06:32
izrael, israel

Produkty sprowadzane do Izraela muszą spełniać miejscowe standardy. Instytucją odpowiedzialną za opracowanie standardów oraz przyznanie certyfikatu jest:

Produkty sprowadzane do Izraela muszą spełniać miejscowe standardy. Instytucją odpowiedzialną za opracowanie standardów oraz przyznanie certyfikatu jest:

The Standards Institution of Israel

Telephone: 972-3-6465154
FAX: 972-3-6419683
Address: 42 Chaim Levanon Street, Tel Aviv 69977, Israel
E-mail: General Information vered@sii.org.il

Zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami, w sprawie uzyskania certyfikatu dla konkretnego produktu winien wystąpić izraelski importer lub producent zagraniczny. W tym celu należy komunikować się bezpośrednio z SII.

Informacje ogólne dostępne są na stronie: http://www.sii.org.il (z przekierowaniem do wersji angielskiej).

Normy izraelskie określające szczegółowe wymagania dla poszczególnych produktów są dostępne w Standards Institution of Israel(SII) wyłącznie odpłatnie, oddzielnie dla poszczególnych produktów, a procedura atestacji jest przygotowana i określona pod kątem miejscowego importera (także pod względem językowym).

Najsprawniejszym, naszym zdaniem, sposobem uzyskania stosownych atestów i zezwoleń jest przedstawienie produktu, tak jak będzie wprowadzony na rynek (tzn. włącznie z opakowaniem i etykietą - także w języku hebrajskim) przez zainteresowanego importera.

Uzyskanie atestu "a priori" przez polskiego eksportera jest możliwe, ale w naszej ocenie trudne i czasochłonne. Nie znajdujemy również firmy czy instytucji, która mogłaby cały proces atestacji przeprowadzić w imieniu producenta/ eksportera.

Celem uzyskania konkretnej normy (odpłatnie) zainteresowany producent winien się
zgłosić do SII: library@sii.org.il, fax. +973-3-6426762 ( w języku angielskim lub hebrajskim). Informacje udzielane są pod numerem telefonu: +972-3-6465191/92. Zapytanie powinno jak najbardziej precyzyjnie określać produkt celem uzyskania właściwej normy.

Dla szeregu produktów istnieje obowiązek przebadania w laboratorium, dla części badania nie są wymagane. Pomocne są wyniki badań własnych laboratoriów lub instytucji trzecich, lub posiadane atesty (do przedstawienia w języku angielskim).

Niezależnie od powyższego dla szeregu produktów (min. spożywczych oraz leków) konieczne jest uzyskanie certyfikatu z Ministerstwa Zdrowia, a dla produktów rolnych (także żywności) z Ministerstwa Rolnictwa (Departament Weterynaryjny oraz Koszerności).

Ministerstwo Rolnictwa: http://www.moag.gov.il/agri/English/

Ministerstwo Zdrowia: http://www.health.gov.il/english/Pages/HomePage.aspx

Leki i kosmetyki:

http://www.health.gov.il/English/Topics/PharmAndCosmetics/Pages/default.aspx

Żywność:

http://www.health.gov.il/English/Topics/FoodAndNutrition/Pages/default.aspx

 

Produkty żywnościowe dzielą się na standardowe i wrażliwe. W odniesieniu do wrażliwych procedura określana jest odrębnie dla każdego produktu. Z rozmów w sprawach certyfikatów wynikało jednoznacznie, że najskuteczniejszym sposobem przeprowadzenia procedury jest dostarczenie produktu do badań. Dokonujący zgłoszenia winien posługiwać się numerem importera (jednak jest możliwe zgłoszenie przez producenta). 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert