Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCła

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2017-04-03 10:19:24
izrael, cła, import, handel

W przypadku importu z krajów, z którymi Izrael podpisał odpowiednie porozumienia międzynarodowe, można uzyskać zwolnienie z cła, jeśli dany towar spełnia określone wymogi.

Taryfy celne i wysokość podatku od zakupu dóbr zależą od kilku parametrów, takich jak przynależność towaru do odpowiedniej grupy klasyfikacji celnej, wartość towaru oraz państwo, z którego dany towar został sprowadzony.

Niezbędne informacje można znaleźć na portalu Izraelskiej Administracji Podatkowej, pod adresem: www.gov.il/FirstGov/TopNav/OfficesAndAuthorities/OAUList/OAUTaxesAuthority.

Ustawa o ochronie konsumentów wymaga, aby wyroby sprzedawane w Izraelu były odpowiednio oznaczone w języku hebrajskim, bądź w języku obcym i hebrajskim. Oznaczenie powinno zawierać:

  • nazwa wyrobu i jego nazwa handlowa
  • nazwa producenta i jego adres
  • nazwa importera i jego adres
  • ilość (waga) wyrobu
  • cena

Istnieją grupy wyrobów, dla których określono dodatkowe wymogi oznakowania, ponad podane powyżej wymogi podstawowe. Dla przykładu, w przypadku importu odzieży należy podać rodzaj włókna, z którego została wyprodukowana, rozmiar, wskazówki odnośnie prania i prasowania, itd. Informacje na temat oznakowania wyrobów są dostępne na portalu http://www.consumers.org.il.