Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpółka publiczna z o.o.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-16 17:03:27
izrael, spółki, prawo, podatki

Do założenia w Izraelu spółki publicznej z ograniczoną odpowiedzialnością potrzeba co najmniej siedmiu wspólników. Można też utworzyć firmę z nieograniczoną odpowiedzialnością, choć taka forma jest rzadko wykorzystywana.

Forma spółki publicznej jest obowiązkowa w przypadku emisji przez spółkę papierów wartościowych na giełdzie bądź dla pewnych rodzajów działalności, takich jak bankowość i ubezpieczenia, nawet jeżeli spółki te nie emitują papierów wartościowych.

Jeśli spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE), jej obowiązkiem jest publikowanie rocznych sprawozdań finansowych poddanych audytowi oraz sprawozdań kwartalnych, zatwierdzonych przez biegłego rewidenta. Oprócz tego musi ona składać roczne i kwartalne sprawozdania finansowe w Rejestrze Spółek i siedzibie Giełdy, oraz publikować prospekty w przypadku oferty sprzedaży akcji.

Dodatkowo firma jest zobowiązana m.in. do wyznaczenia co najmniej dwóch członków rady nadzorczej i przewodniczącego rady nadzorczej, określanych jako „niezależnych”. Spółka musi posiadać także certyfikowanego biegłego rewidenta, który będzie odpowiedzialny m. in. za przeprowadzanie audytu rocznego sprawozdania finansowego firmy i komisję rewizyjną, składającą się z co najmniej trzech członków rady nadzorczej. Spółka publiczna musi wyznaczyć również co najmniej jednego dyrektora wykonawczego, który nie może jednocześnie pełnić funkcji przewodniczącego rady nadzorczej.

 

Spółka z nieograniczoną odpowiedzialnością

W Izraelu istnieje możliwość utworzenia spółki z nieograniczoną odpowiedzialnością. Właściwy zapis o nieograniczonej odpowiedzialności wspólników w odniesieniu do zobowiązań spółki musi się znaleźć w jej statucie. Spółki takie występują bardzo rzadko i dotyczą zwykle określonych dziedzin. W formie spółki z nieograniczoną odpowiedzialnością występują czasem firmy prawnicze.

Przepisy nie nakładają wymogów odnośnie obywatelstwa wspólników czy członków zarządu (bądź rady nadzorczej) takiej spółki. Jednakże ograniczenia mogą występować w odniesieniu do określonych zawodów, takich jak prawnicy czy księgowi. W takim przypadku ich kwalifikacje mogą stanowić warunek zostania wspólnikiem w firmie z nieograniczoną odpowiedzialnością świadczącą usługi w danej dziedzinie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Folia bąbelkowa, folia bąbelkowa warszawa

FOLIA BĄBELKOWA do uniwersalnego stosowania. Praktyczna w użytkowaniu i ekonomiczna w zakupie. F...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

Folia beztubowa

Folia stretch beztubowa (coreless stretch film) Najlepsza na rynku polskim beztubowa folia str...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

Hurtownia opakowań - Materiały opakowaniowe - Hurt i Detal

Hurtownia opakowań z bardzo bogatą ofertą produktową. Produkty wysyłamy do krajów europejskich. P...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert