Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOracle kupuje izraelską firmę Ravello

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-03-29 11:56:22
aktualności


Amerykański producent oprogramowania kupuje Izraelską firmę produkującą oprogramowanie ‘’Cloud’’ . Koszt transakcji wyniesie około 400-450 mln USD. Ravello przyspieszy możliwości Oracle, do przenoszenia złożonych aplikacji klientów na serwery Chmury.

 

Producent oprogramowania firm Oracle Corp, starając się poszerzyć swoją działalność, zatwierdził decyzję o kupnie izraelskiego Ravello Systems. Obie firmy potwierdziły zawarcie umowy na swoich stronach internetowych.

 

Firma Ravello została założona w 2011 roku i zatrudnia około 60 pracowników, największymi akcjonariuszami są: Norwest Venture Partners, Sequoia Capital i Bessemer Venture Partners.

Oracle potwierdziło, że wszyscy pracownicy Ravello dołączą do firmy w ramach Oracle Public Cloud.

 

Dyrektor Naczelny Rami Tamir powiedział ‘’Ravello przyspieszy zdolności Oracle związane z przenoszeniem aplikacji. Unowocześnienie tego systemu jest robione z myślą o klientach naszej firmy’’.

 

Revello, których usługi działają na publicznych serwerach takich jak Amazon Web Services lub Google Cloud umożliwiając przedsiębiorstwom łatwe przenoszenie dużych aplikacji do chmury.

 

Adam Fisher powiedział w wywiadzie "Organizacje, które mają możliwość stworzenia skomplikowanego oprogramowania, mogą teraz wykupić przestrzeń w chmurze, zamiast kupować i utrzymywać drogie serwery". ‘’Wiele firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem używa technologii Ravello w celu symulowania cyberataków w chmurze. "Zakup naszej firmy jest strategicznym przejęciem w dziedzinie - wirtualizacji i technologii ‘’Cloud’’.

 

Klientów, korzystających z chmury obejmują programy takie jak: Check Point Software Technologies, Symantec i McAfee Intela.

 

 

Źródło (29.03.2016): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie portalu Ynet www.ynet.co.il