Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie w Delegaturze Unii Europejskiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-06-04 10:59:26
aktualności


WPHI w Tel Awiwie uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym zakazu handlu i produkcji futer w Izraelu, spotkanie odbyło się w Delegaturze Unii Europejskiej.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele krajów najbardziej zainteresowanych tą dziedziną w tym: Polski, Danii, Grecji i Finlandii. Zaistniałą sytuację prezentowali przedstawiciele firmy lobbingowej wynajęci przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Futer.

Przedstawiciele firmy opisali projekt jako precedensowy. Izrael, który nie prowadzi handlu ani produkcji futer (ostatni sklep w Izraelu jest właśnie zamykany) miałby stać się pierwszym na świecie krajem, który wprowadziłby tego typu zakaz i stanowić przykład dla innych do podjęcia podobnych działań. Firma podkreśliła, że jeśli projekt wejdzie w życie, to ugrupowania i organizacje ochrony praw zwierząt z pewnością spróbują wymusić tego typu zakazy w Europie (60% światowego eksportu skór i futer to Europa. Polska jest na drugim miejscu pod względem eksportu w Europie).

Obecnie mało prawdopodobne jest, że projekt wyjdzie poza fazę rządową, ale jeśli przejdzie do dalszej fazy rozpatrywania, to może zyskać zwolenników. Dlatego tak ważne jest, żeby sprawa nie weszła na forum Knesetu (parlament Izraela).

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Natural Products

Manufacture of Natural Food Products - KLUSKA We focus our activity on the traditional manual ...
Polska - Rumia 2021-05-29 Dodał: Anna Stefańska Handel, Pozostałe branże, Przetwórstwo spożywcze Zobacz ofertę

Owijarka do palet - automatyczna i niezawodna

Owijarka do palet o bardzo dobrych parametrach technicznych. Niezawodna w użytkowaniu. Owijarka d...
Polska - WARSZAWA 2021-05-25 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert