Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWłaściciele złoża gazowego Leviathan podpisali kolejną umowę na sprzedaż gazu o wartości 3 mld USD

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-06-08 14:16:42
aktualności


Właściciele złoża gazu Leviathan podpisali umowę na dostarczanie tego surowca do nowej prywatnej elektrowni położonej w centrum Izraela. Umowa przewiduje dostarczenie 13 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Złoże Lewiatan jest jednym z największych morskich odkryć ostatniej dekady, zostało znalezione na izraelskim szelfie Morza Śródziemnego w 2010 roku, szacuje się, że posiada 622 miliardy metrów sześciennych gazu (BCM), wydobycie ma się rozpocząć w 2019 r.

Zgodnie z porozumieniem, Leviathan zapewni do 13 mld BCM gazu przez 18 lat do zakładu IPM w Be'er Tuvia, gdy tylko rozpocznie się wydobycie.

Umowa została podpisana tydzień po decyzji rządu Izraela o zatwierdzeniu poprawionej umowy gazowej, mającej na celu szybki rozwój ogromnego złoża (przygotowania do wydobycia), przeznaczonego głównie na eksport.
W styczniu Lewiatan podpisał kontrakt na dostawy gazu dla Edeltech (największy prywatny producent energii w Izraelu) o wartości 1,3 mld USD.

Texas-based Noble Energy, Delek Group (izraelski koncern) i Israel's Ratio Oil Exploration są właścicielami złoża Leviathan, firmy będą musiały pokryć koszty związane z przygotowaniami do wydobycia, wartość wstępnych inwestycji potrzebnych do uruchomienia złoża może sięgnąć nawet 5 mld USD.

Niv Sarne, kierownik Noble Energy do spraw rozwoju biznesu powiedział: " Ta umowa jest znaczącym krokiem, ponieważ ustanawia kolejny ważny kontrakt, razem z dodatkowymi zamówieniami krajowymi i eksportowymi. Strategiczne umowy mają zasadnicze znaczenie dla szybkiego rozwoju Lewiatana ".

 

 

Źródło (08.06.2016): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie portalu Ynet www.ynet.co.il

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Natural Products

Manufacture of Natural Food Products - KLUSKA We focus our activity on the traditional manual ...
Polska - Rumia 2021-05-29 Dodał: Anna Stefańska Handel, Pozostałe branże, Przetwórstwo spożywcze Zobacz ofertę

Owijarka do palet - automatyczna i niezawodna

Owijarka do palet o bardzo dobrych parametrach technicznych. Niezawodna w użytkowaniu. Owijarka d...
Polska - WARSZAWA 2021-05-25 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert