Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDelek I Noble ubiegają się o nową cypryjską licencję

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-08-09 11:44:25
aktualności


Źródła z sektora energetycznego przekazały informacje, że Delek Group Ltd. oraz Noble Energy zamierzają ubiegać się o nową koncesję na poszukiwania gazu ziemnego na Cyprze. Niektóre licencje obejmują miejsca geologiczne wykazujące podobne cechy (wyniki ze wstępnych badań) co ogromne złoża gazu jak np.: Zohr w Egipcie, Tamar i Lewiatan w Izraelu.

 

Oczekuje się również, że największe międzynarodowe przedsiębiorstwa energetyczne przystąpią do licytacji o prawa do potencjalnych złóż surowców. Kilka miesięcy temu, Delek Group i Noble Energy, zrezygnowały ze swoich praw do eksploracji Bloku 12, gdzie odkryto złoże gazu Afrodyta.


Cypryjska prasa ogłosiła, że firmy zainteresowane Blokami 6, 8 i 10 to m.in.: włoska firma ENI, (która odkryła w zeszłym roku dwa złoża w Egipcie, jedno to ogromne pole gazowe Zohr), francuska firma Razem, Delek Group i Noble Energy (brały także udział w licytacji pierwszej grupy pozwoleń dotyczących złóż gazu na Cyprze w 2007 roku), BP i Shell (który nabył British Gas). Stwierdzono również, że od czasu odkrycia złoża Zohr, obecny zestaw licencji, przyciąga największe zainteresowanie.

 

 

 

Źródło (09.08.2016): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie portalu The Jerusalem Post www.jpost.com/