Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrototyp nowego transportera

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-09-08 12:41:42
aktualności


ministerstwo obrony poinformowało o ukończeniu prac nad prototypem nowego transportera opancerzonego, który otrzymał roboczą nazwę Eitan. Jest to pierwszy kołowy transporter opancerzony w Siłach Obronnych Izraela. Zastosowane technologie sprawiają, że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych pojazdów bojowych na świecie. Pojazd waży 35 ton i osiąga prędkość 90 km/h. Na pokładzie przewozi 12 żołnierzy. Wykorzystano w nim całe doświadczenie zdobyte podczas II wojny libańskiej i operacji Obronny Brzeg w Strefie Gazy. Wyposażono go w aktywny system obrony (w fazie testów) przed przeciwpancernymi pociskami rakietowymi. Zastąpi on wysłużone transportery M113. Obecnie transporter przechodzi serie różnorodnych testów. Koszt jednego transportera wynosi około 3 mln USD. Szacuje się, że pierwsze pojazdy będą eksploatowane wraz z transporterami Namer przez Brygadę Golani.

 

 

 

Źródło (08.09.2016): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie Izraelski Badacz http://www.izrael.badacz.org/