Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRuch turystyczny w Izraelu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2016-12-16 11:15:07
aktualności


Na początku grudnia Ministerstwo Turystyki poinformowało, że w listopadzie b.r. odnotowano rekordowy ruch turystyczny w Izraelu. Do kraju przyjechało ogółem 287,9 tys. osób, co stanowi wzrost o 38% w stosunku do listopada ubiegłego roku i 31% więcej niż w listopadzie 2014 r. Łącznie w całym 2016 roku do Izraela przyjechało już ponad 2,6 mln turystów, co stanowi wzrost o 2% w stosunku do roku 2015. Minister turystyki Jariv Levin powiedział, że w listopadzie turystyka przyniosła zyski w wysokości 1,5 mld szekli, tworząc wiele nowych miejsc pracy w całym kraju. Minister jako główną przyczynę wzrostu wskazał marketingowe działania w Chinach i Indiach, które przyniosły wzrost turystyki grupowej. Ożywiło to branżę turystyczną w Izraelu.

 

 

 

Źródło (16.12.2016): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie Izraelski Badacz http://www.izrael.badacz.org/