Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIzraelski producent leków Teva został ukarany grzywną 519 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych za przekazywanie łapówek

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2017-04-13 09:09:30
aktualności


Rosyjska filia firmy Teva, która jest największym producentem generycznych leków na świecie, przyznaje się do winy wypłacania milionów dolarów łapówek urzędnikom zagranicznym w celu zdobycia pierwszeństwa na rynkach w: Rosji, Ukrainie i Meksyku.
Teva, największa firma farmaceutyczna leków generycznych na świecie, obiecała zwiększyć finansowanie swojego programu antykorupcyjnego po tym jak jej rosyjska spółka przyznała się do złamania jednej z ustaw o ''praktykach korupcyjnych za granicą'' i podpisaniu umowy zaoferowanej przez prokuratora. W wywiadzie przedstawiciel Departamentu Sprawiedliwości powiedział:

"Teva i jej spółki zależne przekazały miliony dolarów łapówek urzędnikom rządowym w różnych krajach, celowo nie wdrażały systemu kontroli wewnętrznej, które uniemożliwiałyby przekupstwa", powiedział zastępca prokuratora generalnego Leslie Caldwell.
Dowody w tej sprawie przedstawiają również przekazywanie łapówek przez Teva Pharmaceutical Industries dla "wysokiego rangą urzędnika rządowego", który wykorzystywał swoją władzę do zwiększenia sprzedaży leku Copaxone na stwardnienie rozsiane produkowanego przez Teva. Za zwiększenie sprzedaży leku rosyjski urzędnik otrzymał około 65 mln USD między 2010r. i 2012r. Takie informacje przedstawił przedstawiciel Departament Sprawiedliwości.
Teva przyznał się także do przekazywania łapówek dla wysokiego urzędnika rządu Ukrainy, który zgodził się promować leki korporacji. Łapówki dla ukraińskiego urzędnika pochodzą z 2001r. i 2011r. roku.

W Meksyku filia Teva przekazywała łapówki dla lekarzy zatrudnianych przez rząd co najmniej od roku 2005.

 

 

Źródło (13.01.2017): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie www.timesofisrael.com

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Etykieciarki do butelek

    Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca Aplikat...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Katalogi stron

Link building – taktyka pozyskiwania linków Żeby osiągnąć jak największą widzialn...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Stomatolog

Jak wybielić zęby? Dentysta Toruń Wybielanie zębów to jeden z napopularnieszych zabi...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert