Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInformacje Izrael

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2017-05-17 11:43:15
aktualności


Moody's ma obawy polityczne dotyczące gospodarki Izraela

 

Pracownic Moody's (Moody's Investors Service) są zaniepokojeni  brakiem procesu pokojowego i dochodzeniem przeciwko premierowi Izraela, z drugiej strony zarządzanie zaciągniętymi długami, jest jednym z mocnych punktów izraelskiej gospodarki. Oprócz faktu, że Izrael jest jednym z niewielu krajów, których dług zmniejszył się od wybuchu globalnego kryzysu, agencja ratingowa  pozytywnie oceniła strukturę długu Izraela i fakt, że koszty jego finansowania są bardzo niskie nawet jak dla kraju o ratingu AAA. 

 

Stabilność finansowa raport grudzień 2016

 

BoI (Bank of Israel) opublikował raport półroczny na temat stabilność krajowego systemu finansowego,  jego analizy odnoszą się do wydarzeń, które miały miejsce do końca grudnia 2016. Według raportu, stabilność banków i firm ubezpieczeniowych została zachowana, a ich współczynniki kapitałowe uległy dalszej poprawie w badanym okresie, pomimo zawirowań na światowych rynkach finansowych i wydarzeń w kraju.

 

Bank Izraela dokonał dużych zakupów dolara
BoI (Bank of Israel) interweniował w tym tygodniu na rynku walutowym, aby osłabić szekla dokonano zakupu waluty obcej w niezwykle dużych ilościach, szacowanych na co najmniej 400 mln USD. Interwencja banku centralnego przypuszczalnie nastąpiła z powodu, próby ustabilizowania kursu dolar-szekel na poziomie około 3,77 NIS / USD. Choć BoI zakupił 400 milionów dolarów to w środę po południu szekel umocnił się w stosunku do dolara oraz euro.

 

Bezrobocie w Izraelu spadło do rekordowo niskiego poziomu

 

Bezrobocie spadło do rekordowo niskiego poziomu 4.3% w grudniu 2016 (listopad 2016 4.5%), podczas gdy płace stale rosną. Podobnie jak w dwóch poprzednich miesiącach, w większości przypadków wzrost zatrudnienia odnosił się do pracy w pełnym wymiarze godzin. Stopa zatrudnienia nieznacznie wzrosła zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

 

Ryanair ogłosił nowe połączenia lotnicze z Izraelem

 

Tania linia lotnicza Ryanair ogłosiła otwarcie 19 nowych połączeń z Izraelem- 7 z lotniska Ben Gurion oraz 12 z lotniska Ovda na południu. Wszystkie połączenia będą w bardzo atrakcyjnych cenach (od 40 euro). Wejście nowego przewoźnika spowoduje niespotykany dotąd wzrost konkurencji na rynku transportu lotniczego w Izraelu.


Kapitał izraelskiego High-Techu osiągnął rekordowy poziom w 2016 roku: 4,8 mld USD
Izraelskie firmy high-tech osiągnęły rekordowe roczne obroty na poziomie 4,8 mld USD w 2016 roku, jest to 11% więcej (4,3 mld USD) niż w 2015 roku . Średnie roczne obroty przeciętnej izraelskiej firmy, osiągnęły wartość 7,2 mln USD w 2016 (stale rosną od ostatnich 5 lat), wynik ten jest o 19% wyższy niż średnia z ostatnich 5 lat (5,1 mln USD).

 

 

Źródło (20.04.2017): Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Awiwie na podstawie European Union- Delegation to the State of Israel

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert