Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak chronić patenty i znaki towarowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2017-07-06 12:48:44
izrael, patenty, znaki towarowe, prawo, certyfikaty

Izraelskie normy ochrony własności intelektualnej są zgodne z międzynarodowymi standardami.

 

Izrael jest członkiem Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organisation - WIPO) i sygnatariuszem większości międzynarodowych porozumień w sprawie ochrony własności intelektualnej takich jak: Konwencja Berneńska, Porozumienie w Sprawie Własności Intelektualnej w ramach WTO (Światowej Organizacji Handlu) i Traktat Internetowy WIPO.

WIPO jest globalnym forum poświęconym ochronie własności intelektualnej, działającym w celu wymiany informacji i rozwijania współpracy pomiędzy państwami członkowskimi.

Główne zadania Światowej Organizacji Własności Intelektualnej to m.in.: świadczenie w skali globalnej usług ochrony własności intelektualnej, pomoc zainteresowanym podmiotom w rozstrzyganiu sporów oraz stymulacja międzynarodowej współpracy i tworzenie programów mających na celu zachęcanie państw do wykorzystywania własności intelektualnych dla rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Izrael podpisał umowę członkowską z WIPO 14 lipca 1967, a zaczęła ona obowiązywać od roku 1970.

Izraelskie Biuro Patentowe zajmuje się ochroną własności przemysłowej. Instytucja ta przyznaje patenty, rejestruje wzory i znaki towarowe. Zgłaszane do Biura wnioski są następnie weryfikowane pod kątem ich zasadności i niekolidowania z prawami innych osób lub podmiotów. Biuro przyjmuje wnioski zarówno od podmiotów z Izraela jak i z zagranicy.

Izrael jest także sygnatariuszem Paryskiej Konwencji w sprawie ochrony własności przemysłowej oraz Traktat o Współpracy Patentowej. Rejestracja znaku firmowego jest w Izraelu regulowana przez Dekret o znakach towarowych z roku 1972 oraz przez Rozporządzenie o znakach towarowych z roku 1940, znowelizowane w roku 1967.

Państwo podpisało także Porozumienie Madryckie o Zwalczaniu Fałszywych Oznaczeń Pochodzenia Towarów, Porozumienie Nicejskie dotyczące międzynarodowej klasyfikacji towarów i usług oraz Porozumienia Lizbońskiego w Sprawie Ochrony Nazw Pochodzenia.

Każda osoba twierdząca, że jest właścicielem znaku towarowego lub znaku usługowego będącego lub mającego być w użyciu w Izraelu, jest uprawniona do złożenia wniosku o rejestrację takiego znaku. Właściciel znaku może złożyć wniosek osobiście lub za pośrednictwem reprezentującego go agenta, czyli rzecznika patentowego lub prawnika posiadającego siedzibę w Izraelu, legitymującego się odpowiednim pełnomocnictwem. Wniosek winien być sporządzony na odpowiednim formularzu – jeden wniosek dla jednego znaku towarowego.

Zgodnie z porozumieniem madryckim, osoba, która jest właścicielem znaku towarowego lub złożyła wniosek w jednym z państw będących stroną tego porozumienia, może złożyć jednolity wniosek międzynarodowy o uzyskanie rejestracji znaku w pozostałych państwach, które podpisały porozumienie.

Biuro Patentowe przy Ministerstwie Sprawiedliwości w Jerozolimie:

4 Hasadna St., P.O.B. 53420, Jerusalem 91341

Tel.: +972-2-5651666, w. 4

Faks: +972-2-6467026;

E-mail: trademarks@justice.gov.il

WWW: http://www.justice.gov.il/En/Units/ILPO/Pages/default.aspx 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbki blacharskie

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o ...
Polska - POZNAŃ 2019-08-14 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert