Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGdy kontrahent jest niesolidny

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Kniecicki | 2017-07-06 12:53:59
izrael, prawo, windykacje, sądy, ue

Rozstrzyganie sporów gospodarczych w Izraelu odbywa się na drodze sądowej lub arbitrażu. Wiarygodność partnera biznesowego można sprawdzić w jednej z wielu funkcjonujących tu wywiadowni gospodarczych.

 

Wywiadownie, by ułatwić swoim klientom wyszukiwanie potrzebnych informacji, tworzą specjalne serwisy internetowe. Informacje na temat izraelskich firm można znaleźć zarówno dzięki zagranicznym wywiadowniom gospodarczym, jak np. Intelex LTD (www.intelexltd.com/market_intelligence.html) lub wyspecjalizowanej w dostarczaniu informacji na temat branży medycznej i farmaceutycznej www.espicom.com, oraz dzięki lokalnym wywiadowniom. Jedną z nich jest KYC Israel oferujące informacje o ponad 190 tysiącach izraelskich firm na stronie www.israelbizreg.com. Inne izraelskie wywiadownie gospodarcze świadczące usługi dostępu do informacji o lokalnych przedsiębiorstwach to m.in.: SkyLimit (http://skylimit.co.il/skylimit-english/​), Israel Investigator (www.israelinvestigators.com) oraz Kela Israeli Intelligence (www.ke-la.com).

 

Rozstrzyganie sporów

 

Rozstrzyganie sporów gospodarczych w Izraelu odbywa się na drodze sądowej lub arbitrażu. Arbitraż jest obowiązkowy, gdy strony zawarły klauzulę o nim w wiążącej je umowie. Arbitrów wyznaczają strony umowy lub profesjonalne stowarzyszenia zajmujące się sprawami będącymi przedmiotem sporu. Możliwość apelacji od wyniku arbitrażu jest ograniczona do spraw określonych przez prawo.

W Izraelu egzekucja wyroku wydanego przez sąd zagraniczny nie wymaga przeprowadzenia od początku pełnego postępowania cywilnego. Prawo cywilne jest zgodne z międzynarodowymi porozumieniami podpisanymi przez państwo. Regulacje te określają tryb egzekucji wyroków, które nie zapadły w Izraelu. Wymaga to spełnienia warunków, takich jak: orzeczenie sądu zagranicznego musi być ostateczne i nie podlegać apelacji; winno być ono wydane w trybie gwarantującym stronie pozwanej prawo bycia wysłuchaną w procesie orzekania przez sąd.

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Etykieciarki do butelek

    Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca Aplikat...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Katalogi stron

Link building – taktyka pozyskiwania linków Żeby osiągnąć jak największą widzialn...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Stomatolog

Jak wybielić zęby? Dentysta Toruń Wybielanie zębów to jeden z napopularnieszych zabi...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert